Foods Low In Vitamin C - List
| Food | Vitamin C |
|---|---|
| Coffee, brewed | 0 g |
| Rice Drink, with calcium, vitamin A, D | 0 g |
| Cola | 0 g |
| Soy based Protein Powder | 0 g |
| White Beans | 0 g |
| Hyacinth Beans | 0 g |
| Peanuts, cooked + salted | 0 g |
| Soy Flour, defatted | 0 g |
| Red Lentils, cooked | 0 g |
| Malt Syrup | 0 g |
| Vinegar | 0 g |
| Teaseed Oil | 0 g |
| Rice Bran Bread | 0 g |
| Arrowroot Flour | 0 g |
| Couscous, cooked | 0 g |
| Dark Rye Flour | 0 g |
| Corn Pasta | 0 g |
| Spelt, uncooked | 0 g |
| Whole Wheat Tortillas | 0 g |
| Tapioca Pearls (Sago), cooked | 0 g |
| Wheat Crispbread | 0 g |
| Lavash | 0 g |
| Lotus Seeds, dried | 0 g |
| Watermelon Seed Kernels | 0 g |
| Hemp Flour | 0 g |
| Enoki Mushrooms | 0 g |
| Hibiscus Tea | 0 g |
| Cola, without sugar | 0 g |
| Adzuki Beans | 0 g |
| White Beans, cooked | 0 g |
| Hyacinth Beans, cooked | 0 g |
| Soy Meal, defatted | 0 g |
| Peanuts, roasted | 0 g |
| Soy Pudding | 0 g |
| Maple Syrup | 0 g |
| Grapeseed Öl | 0 g |
| Pearled Barley | 0 g |
| Hominy, canned | 0 g |
| Medium Rye Flour | 0 g |
| Corn Pasta, cooked | 0 g |
VEGANALYZE