Low-Fructose Foods - List
| Food | Fructose |
|---|---|
| Coconut Oil | 0 g |
| Millet Flour | 0 g |
| Oatmeal (Oat Flakes), boiled | 0 g |
| French Fried Potatoes, salted + oven-heated | 0 g |
| Potato, peeled | 0 g |
| Acacia Seeds (Wattle Seeds) | 0 g |
| Yeast | 0 g |
| Red Lentils | 0 g |
| Soy Pudding | 0 g |
| Olive Oil | 0 g |
| Bulgur | 0 g |
| White Wheat Flour | 0 g |
| Yeast, dried | 0 g |
| Soy Chunks (Slices / Strips), fresh | 0 g |
| Xylitol (Birch Sugar) | 0 g |
| Safflower Oil | 0 g |
| Bulgur, cooked | 0 g |
| Sorghum Flour | 0 g |
| Potato Starch | 0 g |
| Chickpeas (Garbanzo Beans / Bengal Gram), canned | 0 g |
| Corn Oil | 0 g |
| Wheat | 0 g |
| Hazelnut Chocolate Spread | 0 g |
| Sunflower Oil | 0 g |
| Couscous | 0 g |
| Green Olives, pickled | 0 g |
| Mineral Water | 0 g |
| Peanuts, roasted | 0 g |
| Rock Salt | 0 g |
| Canola Oil | 0 g |
| White Rice | 0 g |
| Rice Noodles, cooked | 0 g |
| Sesame Seeds | 0 g |
| Almond Milk | 0 g |
| Peanut Butter | 0 g |
| Soy Sausage | 0 g |
| Sea Salt | 0 g |
| Vegan Mayonnaise, 50% Rapeseed Oil | 0 g |
| Baby Spinach | 0 g |
| Sunflower Seed Kernels | 0 g |
VEGANALYZE